אודות

נפתח מוקד חירום ארצי לסיוע הומניטרי

 

המיזם: "1221, מגיעים לכל אחד" מפעיל 30,000 מתנדבים המסייעים לקשישים, אנשים עם מוגבלויות. מוקד פניות הציבור, שמספרו 1221, פועל בין השעות 22:00-08:00 ומשתמש בטכנולוגיה מבוססתGPS  על מנת להזניק את המתנדב הקרוב ביותר לאלו הזקוקים לעזרה.

קרן מריוס וענבל נכט תורמים להפעלת המיזם.

מתגייסים למאבק הלאומי - איחוד הצלה, החברה למתנ"סים, וארגון לב אחד חברו יחד למיזם הסיוע ההומניטרי הגדול בישראל: "1221, מגיעים לכל אחד". במסגרת המיזם פועלים 30,000 מתנדבים משלושת הארגונים לסייע לקשישים, אנשים עם מוגבלויות ואנשים אשר שגרת חייהם נפגעה בשל מגיפת הקורונה. המיזם, אשר יצא לדרך בסיוע קרן מריוס וענבר נכט, זוכה לתמיכת שר הביטחון, נפתלי בנט, שבירך על ההתגייסות והבטיח את תמיכת משרדו. המשרד לשוויון חברתי מעביר למוקד את הפניות אשר יתקבלו אצלו.

 

המוקד הטלפוני של המיזם, שמספרו 1221 (ללא כוכבית ומכל טלפון), מופעל על ידי איחוד הצלה ונותן מענה לציבור כל ימות השבוע בין השעות 08:00 עד 22:00.

 

כל המתנדבים במיזם מצויידים באפליקציה ייעודית מבוססת GPS כך שבמידה ויש קשיש, אדם עם מוגבלות או אזרח הזקוק לעזרה הומניטרית שפנה בבקשה לעזרה, המוקד מאתר את המתנדב הקרוב אליו ביותר מבחינה גיאוגרפית ומבקש ממנו לתת את הסיוע הנדרש.

בנוסף – המשרד לשוויון אזרחי משתף פעולה ומעביר פניות שהוא יקבל לטיפול המוקד.

 

המיזם "1221, מגיעים לכל אחד", מספק מענה רחב ומקיף לכל שכבות האוכלוסייה ויעניק:

 

  • הגשת עזרה ראשונה רפואית ממתנדבי איחוד הצלה לפצועים וחולים עוד טרם הגעת אמבולנס למקום
  • עזרה לוגיסטית באיסוף ומשלוח תרופות, ציוד רפואי ומזון, והגעה מיידית למבקשי הסיוע בכל הגילאים
  • תמיכה רגשית לקשישים בודדים הנמצאים בקבוצת הסיכון של הידבקות בנגיף הקורונה
  • עזרה לאנשים עם מוגבלויות